Koalicja na rzecz Otwartego Rządu
Promujemy przystąpienie Polski do Partnerstwa na rzecz Otwartego Rządu

Konferencja „Otwarte dane publiczne – szansa dla nowoczesnej administracji i otwartych rządów”

19.05.2015

Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji oraz Koalicja na rzecz Otwartego Rządu organizują konferencję „Otwarte dane publiczne –  szansa dla nowoczesnej administracji i otwartych rządów”, która odbędzie się 26 maja br. o godz. 9.00 w Centrum Konferencyjnym Zielna przy ul. Zielnej 37 w Warszawie.

Konferencja ma na celu podsumowanie projektu Open Government Data Review of Poland” realizowanego przez OECD we współpracy z MAC. Podczas konferencji eksperci OECD przedstawią końcowy raport zawierający propozycje strategicznych rekomendacji dla Polski w obszarze tzw. otwartego rządu.

Również przedstawiciele Koalicji na rzecz Otwartego Rządu przedstawią tezy opublikowanego w grudniu 2013 r.  raportu „Czekając na otwarte rządy. Raport otwarcia Koalicji na rzecz Otwartego rządu”.

Ponadto podczas konferencji odbędzie się debata na temat otwierania zasobów publicznych, a także zostaną zaprezentowane m.in. inicjatywy samorządowe realizujące ideę „open government”, tj. Otwarty Gdańsk i Dane po warszawsku.  Liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują zapisy: barbara.szymanska@mac.gov.pl. Więcej:  Informacja i program konferencji